Як ми підходимо до створення корпоративних сайтів?

Once.agency
4 min readDec 13, 2022

--

У минулій статті ми вже розповіли про проблеми корпоративних сайтів і варіанти найефективніших платформ для їхнього створення. Зараз хочемо сфокусуватися на самому процесі ухвалення дизайн-рішень, який ми практикуємо в Once Agency. Він дозволяє отримувати завжди унікальний і цікавий, водночас ретельно продуманий і спланований результат.

Почнемо з головного: то Webflow чи Strapi?

Яку систему вибрати ми розуміємо ще до самої розробки та дизайну сайту. Якщо у перспективі сайт видається нам багатосторінковим, але нескладним, чи взагалі односторінковим, — ми обираємо Webflow. Якщо ж на нас чекає потужний і складний сайт, система сайтів чи сайт, підв’язаний до застосунку, — оберемо Strapi.

Ми напрацювали власний процес

Він допоміг значно підвищити якість роботи, рівень продуманості та контенту. Не будемо описувати весь процес, але виокремимо важливі фішки нашого підходу:

Глибокий аналіз конкурентів бізнесу. Щоби спроєктувати майбутні акценти в дизайні, ми починаємо з дослідження теми та ринку в цілому. Робимо аналіз прямих і непрямих конкурентів, вивчаємо аналоги сервісу чи продукту, з яким працюємо.

Аналіз користувачів. Досліджуємо юзкейси, болі та потреби користувачів. Вивчаємо поведінку користувачів, щоби потім вгамувати їхні потреби в дизайні. У деяких випадках розв’язуємо задачі через JTBD методологію.

Розробка Hi-Fi прототипів. Неможливо намалювати найкращий у світі сайт без розуміння психології поведінки користувачів і продуманого до деталей інтерфейсу. Тому ще до дизайн-концепції ми створюємо дуже деталізовані Hi-Fi прототипи проєкту, спираючись на дані попередніх досліджень. Прототипи максимально наближені до фінального дизайну та містять усі тексти, але створені в чорно-білих кольорах.

Вже на цьому етапі можна зрозуміти, як буде виглядати майбутній сайт: і за структурою, і за необхідним контентом.

Такий підхід дозволяє упіймати чи взагалі уникнути ряду помилок, які не підуть далі в дизайн. У клієнта є можливість ще до дизайну побачити все смислове наповнення та внести корективи в прототип, тому в дизайні в нас практично немає правок.

Акцент на візуальному контенті. Після розробки прототипів ми вже точно розуміємо, який контент нам потрібен у дизайні, як його краще створити чи звідки взяти. Ми робимо тендер і вибираємо та брифуємо підрядника, або створюємо контент самостійно.

Живий дизайн. Під час створення дизайн-концепції сайту ми продумуємо взаємодії та створюємо сучасні складні анімації. Чому це так важливо? Анімація — одна з найважливіших складових дизайну сайту, адже вона будує емоційну взаємодію користувача з сайтом. З допомогою анімованих об’єктів можна керувати поведінкою користувачів, спрямовувати їх у ухваленні рішень.

Ефективна реалізація бюджету. Формуємо бюджет ефективно й тільки після того, як заплануємо всі заходи проєкту, а не навпаки. Так бюджет виходить чесним і реалістичним. Як ми забезпечуємо цю ефективність? Спочатку визначаємо пріоритети, спираючись на ефективність і доцільність кожного мікроетапу для системи загалом.

360 експертиза. У нашій команді ми зібрали спеціалістів, що допоможуть вирішити задачі на будь-якому рівні: від консультування бізнесу та маркетинг-відділу, до створення креативу та просування. Важливо, що в нас немає спеціалістів джуніор-рівня — кожна людина в команді має в портфоліо з десятків проєктів у різних сферах і 5–10 років досвіду.

Content is King і якого результату очікувати

Ми хочемо донести, що способи створення корпоративного сайту на Webflow чи Strapi дуже економлять час і ресурси. Тримати цілу команду розробників у XXI столітті або приклеюватися до неї на аутсорсі вже немає жодного сенсу — це дорого, довго й неефективно. До того ж не факт, що навіть велика крута команда розробників зможе виправдати ваші бізнес-очікування, там не все залежить від експертизи.

Куди витратити зекономлені гроші?

Наша рекомендація — вкладати не в команду програмістів, а в крутий контент. Зараз це головний інструмент для просування продукту чи компанії.

Створення контенту займає багато часу та ресурсів, але дозволяє виразити характер і унікальність бренду. Краще витратити гроші на круті фото, тексти, відеоматеріали чи моделювання 3D-об’єктів. Ви зможете використовувати його для Google-пошуку, Youtube, TikTok, Instagram чи Facebook — усе залежить від того, як і де ваша аудиторія проводить свій час.

Контент починають сприймати серйозно лише тоді, коли він приносить перші суттєві прибутки. А щоби це трапилося, потрібно таки спробувати! І ми в Once.agency з усім допоможемо.

Всім миру, та Слава Україні!

Стаття by Женя Маденов,

UX Lead Once Agency, магістр Webflow, людина-система. Женя дуже любить говорити про сайти, тож пишіть, організуємо консультацію.

Once.agency — маркетингова агенція, що мріє зростити #100НовихВеликих на українському ринку.

Більше про нас тут: https://once.agency

Якщо ви хочете долучитися до команди або стати НовимВеликим брендом, пишіть сюди: cucumber@once.agency

--

--

Once.agency

Маркетингова агенція з місією зростити #100НовихВеликих на українському ринку. Створюємо бренди, системну комунікацію, сайти, додатки.